طاهای عزیزم دوستت دارم

اين وبلاگ را براي پسر عزيزم محمد طاها تهيه كردم پسر گلم در تاريخ 18/7/86 در ساعت 9 :10صبح در يك هواي پاييزي با وزن 3.630 كيلوگرم و با قد 50س م به اين دنيا پا گذاشت پسرم براي من و بابايي اش خيلي عزيزه و اين وبلاگ را به او و تمام دوستاش تقديم ميكنم

تبریک میلاد اقا امام رضا
نویسنده : محبوبه - ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٠
 

با سلام به همه دوستان و عزیزان اول از همه تبریک میگم میلاد امام رضا امام خوب و مهربون مومنین را و اما امروز خیلی خوشحالم از یک جهت و ناراحتم از جهتی دیگه از این جهت خوشحالم که امروز روز تولد اقایم امام رضا هست و امید وارم در زیر سایه اقا امام رضا همه مامانها سالم باشند و در کنار باباهای خوب و مهربون زندگی خوب و خوشبختی را داشته باشند و همه بچه ها هم در زیر سایه کرامت اقا صحیح وسالم و صالح باشند انشالله و از این جهت ناراحتم که هر سال من تقریبا تولد اقا سعی کرده بودم خودم را به مشهد مقدس برسونم ولی از وقتی طاها جان اومده نتونستم خیلی دیشب دلم گرفت اشکم در اومد داشت تلویزیون حرم امام رضا را نشون میداد شب خواب دیدم توی حرمم صبحی حسابی شارژ بودم شارژ شارژ الهی قربونش بروم من عاشق اقا امام رضا هستم


 
comment نظرات ()

 
یک نصیحت خوب برای مامانهای خوب
نویسنده : محبوبه - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

سلام دوستان امروز تقریبا چیزی نداشتم که بنویسم این بود که یک سری حرف دلم را براتون نوشتم  راستش شاید این موضوعات ربطی به وبلاگ کودکانه من نداشته باشه ولی برای مامانهای خوب و مهربون خیلی خوبه اما اینرا بگم که همه دوستای من و کسانی که این وبلاگ را میخونن میدونم ادمهای خوب و مهربونی هستند که نیازی به این نصایح من ندارن امابازم بچه ها به خدا مواظب رفتار و گفتارت باشید سعی کنید هیچ وقت دل هیچ کی را نشکنید چند روز پیش چیزی را دیدم که چندین سال بود توی ذهنم بود که این اتفاق خواهد افتاد تموم موهای بدنم سیخ شد و به حقانیت خدا بیشتر پی بردم فقط اینرا سر بسته بهتون بگم که یکی از دوستای دانشگاهم به دلایلی از همسرش جدا شده بود خب دوستم کمی اعصابش داغون بود اخه غم دوری از فرزند را داشت و همچنین حرف مردم و درسهای سنگین و ....از همه مهمتر سن کمش بود که بیشتر اذیتش میکرد خب بگذریم و از اونطرف قضیه یکی دیگه از بچه های دانشگاه خیلی بهش متلک میانداخت و به قول معروف نمک به زخمش می زد و همیشه بین این دو درگیری بود تا اینکه چند روز  پیش اون دوست دومی را دیدم و برایم تعریف کرد که متاسفانه سه ازدواج ناموفق داشته که متاسفانه هنوزم بیوه هست و ......  به خدا مامانهای عزیزم اگه بچه هاتون براتون مهمند اگه اینده شون برایتون خیلی اهمیت داره سعی کنید با کار خیز و دعای خیز اونها را بیمه کنید ببینید عزیزان حتما ادم نباید کمک مالی به کسی بکنه میتونه با زبونش هم مرحم زخم کسی باشه و دردهایش را دوا کنه و دل نااروم اونرا اروم کنه به خدا هرچی هم پول جمع کنید و هرکجای دنیا هم بروید از عذاب خدا دور و امان نخواهید موند پس سعی کنید بندگان خدا را دوست داشته باشید و به بچه هاتون هم دوست داشتن را یاد بدهید غرور و فخر فروشی را ازشون دور کنید بهشون محبت و عشق بیاموزید

 


 
comment نظرات ()

 
11 مورد برای پیشگیری از سرما خوردگی
نویسنده : محبوبه - ساعت ٧:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۱
 
توصیه برای پیش گیری از سرماخوردگی . 
                
   

همیشه می گویند: پیش گیری بهتر از درمان است! شما هم این حرف یا گفته را حتما قبول دارید و البته دوست هم ندارید که گرفتار بیماری ناشناخته ای به نام سرماخوردگی شوید. برای پیش گیری از این بیماری، یازده روش با مشورت دکتر علی حسینی پیش پایتان یا جلوی رویتان می گذاریم، امیدواریم که قبل، حین و بعد از سرماخوردگی به کارتان بیایند.

 ١ - دستتان را بشویید 
بیشتر ویروس های سرماخوردگی از طریق تماس مستقیم منتشر می شوند. کسی که سرماخورده است توی دست هایش عطسه کرده و سپس اشیایی مانند تلفن، صفحه کلید رایانه یا لیوان را لمس می کند. میکروب ها می توانند برای ساعت ها و در بعضی موارد هفته ها زنده باقی بمانند تا به فرد بعدی منتقل شوند. بنابراین باید دست های خود را مکرر بشویید. در صورتی که امکان شستن دستتان را ندارید، دست هایتان را بسیار سخت برای یک دقیقه به هم بمالید. این کار باعث جدا شدن اکثر ویروس های سرماخوردگی از پوست می شود.

 ٢ - سرفه و عطسه را با دست نپوشانید 
به این دلیل که ویروس ها و میکروب ها به پوست دست می چسبند، پوشاندن سرفه و عطسه با دست باعث انتقال میکروب ها به دیگران می شود. زمانی که احساس می کنید در حال سرفه یا عطسه هستید، از یک دستمال استفاده کنید و بلافاصله آن را دور بیندازید.

 ٣ - صورتتان را لمس نکنید 
ویروس های سرماخوردگی از طریق چشم، دهان و بینی وارد بدن شما می شوند. لمس صورت کودکان راه اصلی ابتلای آنان به سرماخوردگی است و همچنین موجب انتقال سرماخوردگی از آنان به والدینشان می باشد.

 ۴ - مقدار زیادی مایعات بنوشید 
آب، سیستم بدن شما را شست وشو می دهد و باعث خروج سموم از بدن می شود. یک فرد بالغ سالم به طور متوسط روزانه ٨ لیوان مایعات نیاز دارد.

 ۵ - از سونا استفاده کنید 
یک مطالعه در سال ١٩٨٩ در آلمان نشان می دهد افرادی که هفته ای دو بار به سونا می روند، به میزان ۵٠ درصد کمتر از بقیه دچار سرماخوردگی می شوند. وقتی به سونا می روید هوایی که استنشاق می کنید بالاتر از ٨٠ درجه است و این درجه حرارت باعث از بین رفتن ویروس های سرماخوردگی می شود.

 ۶ - هوای  آزاد استفاده کنید 
استفاده منظم از هوای  آزاد مهم است. به خصوص در هوای سرد زمانی که سیستم حرارت مرکزی، بدن شما را خشک می کند و شما را نسبت به ویروس سرماخوردگی آسیب پذیرتر می کند. همچنین اکثر افراد زمانی که هوا سرد است در خانه و محوطه های بسته می مانند بنابراین میکروب های بیشتری در اتاق های خشک و شلوغ در حال گردش است.

  ٧- ورزش های منظم داشته باشید 
ورزش های آیروبیک باعث پمپاژ بیشتر خون توسط قلب، تنفس سریع تر و انتقال اکسیژن بیشتر از ریه به خون و تعریق بیشتر بدن می شود. این ورزش ها باعث افزایش سلول های مقابله کننده با ویروس در بدن می شود.

 ٨ - غذاهای گیاهی بخورید 
مواد شیمیایی طبیعی موجود در گیاهان باعث افزایش ویتامین های بدن می شود. بنابراین قرص های ویتامین را کنار گذاشته، میوه و سبزیجات سبز تیره، اسفناج، هویج، کاهو و گوجه فرنگی و دیگر مواد این چنینی مصرف کنید.

 ٩- ماست بخورید 
مطالعات نشان داده اند که مصرف روزانه یک فنجان ماست کم چرب می تواند حساسیت شما را به سرماخوردگی تا ٢۵ درصد کاهش دهد.

 ١٠ - سیگار نکشید 
آمار نشان می دهد که سیگاری ها بیشتر دچار سرماخوردگی می شوند. حتی نزدیک به افراد سیگاری بودن به طور واضح سیستم ایمنی را از بین می برد. دود راه های هوایی بینی را خشک کرده، مژک های آن را فلج می کند.

 ١١ - راحت و آسوده باشید 
اگر بتوانید آرامش داشته باشید، می توانید سیستم ایمنی خود را به هنگام نیاز فعال کنید. تمرین کنید که در ذهن تصاویر آرامش بخش و شاد تصور کنید. این کار را روزانه به مدت ٣٠ دقیقه تا ماه ها تکرار کنید. افرادی که سعی می کنند آرام باشند، اما در واقع خسته اند، در مواد شیمیایی خونشان هیچ تغییری دیده نمی شود

منبع :

http://www.hamtanab.com/showarticle.aspx?cat=9&id=1234آقای رضا قاسمی 


 
comment نظرات ()

 
تقدیم به مقام والای مادر
نویسنده : محبوبه - ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۱
 
سلام بچه ها خوبید صبحی داشتم توی اینتر نت سرچ میکردم ناخوداگاه این شعر به نظرم خیلی قشنگ اومد با اجازه از نویسنده برای شما هم درج کردم تا بتونید بفیض ببرید امیدوارم که همه مامانهای دنیا زنده و سالم باشن
مقام مادر
آسمان را گفتم
می توانی آیا
بهر یک لحظهء خیلی کوتاه
روح مادر گردی
صاحب رفعت دیگر گردی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
کهکشان کم دارم
نوریان کم دارم
مه وخورشید به پهنای زمان کم دارم
***
خاک را پرسیدم
می توانی آیا
دل مادر گردی
آسمانی شوی وخرمن اخترگردی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
بوستان کم دارم
در دلم گنج نهان کم دارم
***
این جهان را گفتم
هستی کون ومکان را گفتم
می توانی آیا
لفظ مادر گردی
همهء رفعت را
همهء عزت را
همهء شوکت را
بهر یک ثانیه بستر گردی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
آسمان کم دارم
اختران کم دارم
رفعت وشوکت وشان کم دارم
عزت ونام ونشان کم دارم
***
آنجهان راگفتم
می توانی آیا
لحظه یی دامن مادر باشی
مهد رحمت شوی وسخت معطر باشی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
باغ رنگین جنان کم دارم
آنچه در سینهء مادر بود آن کم دارم
***
روی کردم با بحر
گفتم اورا آیا
می شود اینکه به یک لحظهء خیلی کوتاه
پای تا سر همه مادر گردی
عشق را موج شوی
مهر را مهر درخشان شده در اوج شوی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
بیکران بودن را
بیکران کم دارم
ناقص ومحدودم
بهر این کار بزرگ
قطره یی بیش نیم
طاقت وتاب وتوان کم دارم
***
صبحدم را گفتم
می توانی آیا
لب مادر گردی
عسل وقند بریزد از تو
لحظهء حرف زدن
جان شوی عشق شوی مهر شوی زرگردی
گفت نی نی هرگز
گل لبخند که روید زلبان مادر
به بهار دگری نتوان یافت
دربهشت دگری نتوان جست
من ازان آب حیات
من ازان لذت جان
که بود خندهء اوچشمهء آن
من ازان محرومم
خندهء من خالیست
زان سپیده که دمد از افق خندهء او
خندهء او روح است
خندهء او جان است
جان روزم من اگر,لذت جان کم دارم
روح نورم من اگر, روح وروان کم دارم
***
کردم از علم سوال
می توانی آیا
معنی مادر را
بهر من شرح دهی
گفت نی نی هرگز
من برای این کار
منطق وفلسفه وعقل وزبان کم دارم
قدرت شرح وبیان کم دارم
***
درپی عشق شدم
تا درآئینهء او چهرهء مادر بینم
دیدم او مادر بود
دیدم او در دل عطر
دیدم او در تن گل
دیدم اودر دم جانپرور مشکین نسیم
دیدم او درپرش نبض سحر
دیدم او درتپش قلب چمن
دیدم او لحظهء روئیدن باغ
از دل سبزترین فصل بهار
لحظهء پر زدن پروانه
در چمنزار دل انگیزترین زیبایی
بلکه او درهمهء زیبایی
بلکه او درهمهء عالم خوبی, همهء رعنایی
همه جا پیدا بود
همه جا پیدا بود
منبع :صبح امبد

 
comment نظرات ()

 
مسافرت رفتن بابای طاها
نویسنده : محبوبه - ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٦
 

با سلام به دوستان و همدلان عزیز و گرامی توی این چند روز تعطیلی علی گفت بیا برویم بروجرد خیلی دلم برای قبر بابا و مامانم تنگ شده ولی من به گزارشی که از فرحناز جون عمه طاها گرفتم گفت که بروجرد هوا خیلی سرد شده این بود که با علی اقا تصمیم گرفتیم او تنهایی بره و من و طاهاجان خونه عزیز بمونیم الانه حدود 5 روزه علی رفته این طاها پدر منرا در اورده چنان بلایی به سرم اورده که نگو هر لحظه کنار در هست و علی را صدا میزنه دیشب کلی دلم سوخت و خداوند بزرگ را قسم دادم به بزرگواریش که هیچ بچه ای بدون وجود پدر بزرگ نشود وخدای نکرده اگه باباش نبود خدا صبری عظیم  و بزرگ به مادرش بده انشالله دعا کنید زود زود علی بیاید و من از دست این شیطونک راحت بشوم


 
comment نظرات ()